Wodór i Antyoksydanty

Wolne Rodniki

Jeśli pojęcie stresu oksydacyjnego nie jest Ci obce, to na pewno wiesz, z czym wiążą się jego skutki.

Widoczny proces starzenia się to tylko jeden z nich.

Co się dzieje wewnątrz ciała?

Jak wolne rodniki wpływają na nasz organizm?

Pamiętaj, że organy też się zużywają i starzeją. To wszystko odbywa się na poziomie komórkowym. A stres oksydacyjny dotyczy właśnie komórek.

Codzienna praca twojego organizmu jest jak praca ogromnej fabryki. Potrzeba odpowiednich mechanizmów, nadzorowania systemu produkcji czy niezbędnych zasobów. Potrzeba też na bieżąco odpierać ataki z wewnątrz i z zewnątrz oraz usuwać nagromadzone odpady. Wyobraź sobie, że każdego dnia mitochondria, które można określić jako silniki twoich komórek, wytwarzają produkty uboczne czyli wolne rodniki.

Coś trzeba z nimi zrobić, prawda?

Uważaj na Tlenek Węgla

Wyobraź sobie, że taki wolny rodnik ma jeden elektron nie do pary i chce go sobie uzupełnić, zabierając elektron z sąsiedniej cząsteczki. Wolne rodniki żyją krótko, są nietrwałe i wchodzą w reakcje z innymi cząsteczkami, żeby żyć jak najdłużej. Albo jeszcze inaczej - wyobraź sobie silnik samochodowy spalający benzynę jako paliwo. Jaki jest produkt uboczny? Właśnie tlenek węgla i inne zabójcze pierwiastki.

Tlenek węgla jest tak toksyczny, że wdychanie go może być śmiertelne.

Wolne rodniki są jak tlenek węgla

dla twoich komórek.

Skąd biorą się wolne rodniki

Antybiotyki
Stres
Przetworzona żywność
Palenie tytoniu
Wirusy i marolidy
Promieniowanie UV
Smog i zanieczyszczenia

Co możesz z tym zrobić?

Wzmocnij swój system obronny

Możesz wzmocnić działanie antyoksydantów wewnątrz komórek wprowadzając dietę bogatą w antyoksydanty (zielone warzywa liściaste, jak najwięcej surowych warzyw i owoców zawierających enzymy) czy prowadząc zdrowszy tryb życia, włączając między innymi aktywność fizyczną do swojego życia. Możesz również zrobić coś jeszcze - zacząć stosować wodór molekularny.

Zacznij działać

już teraz

Wiele firm produkujących suplementy diety przekonuje, że formuła stworzonych przez nich antyoksydantów jest najlepsza. Niektóre z tych środków są rzeczywiście skuteczne, jeśli zawierają odpowiednią ilość substancji czynnej, a zmniejszona jest do absolutnego minimum ilość tzw. wypełniaczy.

Idealne rozwiązanie

Jednak żadne wyprodukowane antyoksydanty nie działają tak kompleksowo, chroniąc przed stresem oksydacyjnym, jak wodór cząsteczkowy. Prawdą będzie stwierdzenie, że wodór cząsteczkowy jest antyoksydantem idealnym. Sprawdź dlaczego: