Anev.com.pl - Częstochowa Terapie Wodorowe

Dlaczego warto stosować wodór?

Wiele firm produkujących suplementy diety przekonuje, że formuła stworzonych przez nich antyoksydantów jest najlepsza.

Jednak żadne wyprodukowane antyoksydanty nie działają tak kompleksowo, chroniąc przed stresem oksydacyjnym, jak wodór cząsteczkowy. Prawdą będzie stwierdzenie, że wodór cząsteczkowy jest antyoksydantem idealnym.

NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY

Cztery powody

1

PO PIERWSZE:

Rozmiar

Wodór molekularny jest najmniejszym istniejącym antyoksydantem. Inne antyoksydanty, jak, np. witamina C, czy Em występują w formie bardzo dużych cząsteczek w porównaniu z H2. Ze względu na swój rozmiar muszą one przejść znacznie dłuższą drogę, by wniknąć do komórek w celu wyeliminowania wolnych rodników. Muszą przejść przez przewód pokarmowy, wchłonąć się w jelitach, a następnie zostać przetransportowane wraz z krwią.

Podczas gdy cząsteczka wodoru molekularnego jest tak mała, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Prędkość przenikania do komórek zawdzięcza postaci gazowej i mechanizmowi dyfuzji. H2 dzięki małemu rozmiarowi z łatwością przekracza barierę krew-mózg, co czyni ją wyjątkową w porównaniu z innymi antyoksydantami. Mózg jest wyjątkowo podatny na stres oksydacyjny.

Co ciekawe, mimo, że stanowi tylko 2% masy ciała, wykorzystuje 20% tlenu, którym oddychasz. Ochrona mózgu przed antyoksydantami jest szczególnie ważna.

2

PO DRUGIE:

Ukierunkowane działanie

H2 działa w sposób selektywny i atakuje tylko rodniki hydroksylowe, czyli te wyłącznie szkodliwe. W żaden sposób nie wpływa na pożyteczne wolne rodniki, takie jak woda utleniona, czy tlenek azotu. Obecność wody utlenionej w organizmie nie powinna dziwić. Odpowiada ona za usuwanie bakterii.

Z kolei tlenek azotu jest cząsteczką sygnałową, która pomaga otwierać i zamykać naczynia krwionośne, by kierować krew do różnych obszarów ciała. Dlatego tak ważne jest, by nie pozbywać się wszystkich wolnych rodników, ponieważ pełnią one też ważne i pożyteczne funkcje. Należy skupić się jedynie na pozbywaniu się tych szkodliwych, w czym wyręcza nas cząsteczka wodoru.

3

PO TRZECIE:

Brak toksyczności

Inhalacje wodorem to zabiegi w pełni bezpieczne i nie wykazują żadnej toksyczności. Wodór występuje naturalnie zarówno w otaczającym nas środowisku, jak i w organizmie człowieka. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego ustroju.

Wodór oprócz tego, że nie wykazuje toksyczności, to wręcz oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji. Wspomaga walkę z wolnymi rodnikami dzięki czemu pozytywnie wpływa na proces starzenia się komórek. Efekty działania wodoru poczujemy nie tylko wewnętrznie, ale także zobaczymy poprawę kondycji skóry.

4

PO CZWARTE:

Tysiące badań oraz publikacji

Do chwili obecnej przeprowadzono ponad 1000 badań i publikacji na temat terapeutycznego potencjału wodoru molekularnego (H2), udowadniając jego korzystne działanie dla ponad 170 modeli chorób.

W badaniach stwierdzono też, że H2 wykazuje potencjał terapeutyczny dla praktycznie każdego narządu.

Sprawdź na jakie schorzenia może pomóc: